Tüm resmi tatiller ve kutlamalar dünyanın

Amerika Birleşik Devletleri (Kuzey Mariana Adaları) : resmi tatillerin, banka ve borsaların kapalı olduğu günlerin, okul tatillerinin, ticaret fuarlarının, kültürel ve spor etkinliklerinin, bayramların, karnavalların, seçimlerin tam programı

TarihiAdıTürDaha
Çarşamba 27 kasım, 2024Şükran Günü (başlangıç)Yukarıdaki resmi tatillere ilave okul tatilleri (bölgeye göre değişebilir)
view more
Perşembe 28 kasım, 2024Thanksgiving (Şükran Günü)Laik tatil
view more
Cuma 29 kasım, 2024Kara CumaOlağanüstü etkinlikler
view more
Çarşamba 25 aralık, 2024Noel günüKatolik veya protestan
view more
Çarşamba 1 ocak, 2025Yeni yıl (tıklayın)Laik tatil
view more
Pazartesi 20 ocak, 2025Martin Luther King, Jr. anma günüLaik tatil
view more

Şükran Günü (başlangıç)

-
Çarşamba 27 kasım, 2024
Okul bayramlar :

Thanksgiving (Şükran Günü)

-
Perşembe 28 kasım, 2024
Laik tatil : Şükran Günü (Thanksgiving Day), ABD'de ve Kanada'da hasata ve geçmiş yılın tüm nimetlerine şükretmek için kutlanan bir bayram.[1] Kanada'da ekim ayının ikinci pazartesi günü, ABD'de ise kasım ayının dördüncü perşembesinde kutlanır. Bayramın kökeni Plymouth'taki ilk İngiliz kolonicilerin (Pilgrimler), Wampanoag Kızılderilileri ile ortak düzenlediklerine inanılan bir hasat yemeği olsa da,[1] günümüzde Kızılderili unsurlardan ayrışarak yalnız aile ve tanrıya adanan bir hal almıştır.[kaynak belirtilmeli] Özellikle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kutlamalar mitoloji ve sembolizm açısından zengindir.[1] Hindi bu günün geleneksel yemeğidir.

Kara Cuma

-
Cuma 29 kasım, 2024
Olağanüstü etkinlikler : Day of sales and bargains

Noel günü

-
Çarşamba 25 aralık, 2024
Katolik veya protestan :

Yeni yıl (tıklayın)

-
Çarşamba 1 ocak, 2025
Laik tatil : Türkiye dâhil, dünyadaki çoğu ülke tarafından kullanılan Miladi takvime göre yılın ilk günü. Paid holiday when falling on Saturday or Sunday

Martin Luther King, Jr. anma günü

-
Pazartesi 20 ocak, 2025
Laik tatil : Martin Luther King was a U.S civil rights leader and American clergyman. His non-violent demonstrations against racial inequality led to civil rights legislation. He was assassinated in 1968.